My Polacy uwielbiamy sport. A przede wszystkim, piłkę nożną. Jest to u nas (i z resztą nie tylko) najbardziej popularny sport narodowy. Mimo upływu lat (i ulotu złotych lat piłki nożnej) nadal nasi młodzi zawodnicy ,,haratają w gałę” na boiskach i orlikach. Więc które dyscypliny sportowe górują w Polsce?

W jakich dyscyplinach sportowych Polacy są górą?

,,Polacy nic się nie stało!” – czyli futbol

Nie możemy zaprzeczyć faktu, że to właśnie piłka nożna jest w Polsce najpopularniejszą dyscypliną sportową – niezależnie od tego, jak ,,mierny” poziom prezentują nasi piłkarze na ważnych turniejach, to właśnie futbol jest uznawany przez wielu Polaków za nasz sport narodowy. Popularność tego sportu osiągnęła tak ogromne liczby, że nawet bukmacherzy każdego dnia wystawiają nowe oferty zakładów na piłkę nożną. To co wyczyniają nasi piłkarze, przed telewizorami śledzi miliony Polaków na całym świecie (nie oszukujmy się, polonia w samej Ameryce jest ogromna), a jeśli chodzi o miejsca na stadionach, to zawsze jest ich za mało. Można było się o tym przekonać choćby w 2012 roku, gdy wraz z Ukrainą (tiaaa, nie mówiąc już że zostawili nas na lodzie) byliśmy organizatorami Euro. O zainteresowanie tą dyscypliną pośród młodych pokoleń także nie trzeba się martwić – w Polsce działa około pięć tysięcy klubów piłkarskich – trzeba przyznać, że ta liczba jest całkiem spora, prawda?

bonus betclic
bonus betclic

Siatkówka – czyli łomot po Polsku

W ostatnich latach siatkówka zaczyna doganiać piłkę nożną, jeśli chodzi o popularność i zainteresowanie wśród Polaków. Nie ma w tym kompletnie nic zaskakującego, ponieważ nasi siatkarze od kilkunastu lat przywożą ze światowych imprez medale, a od pięciu lat są Mistrzami Świata. Nic więc dziwnego, że oglądalność, jak i sprzedaż biletów (a przy okazji, jak obstawiać siatkówkę?) na wydarzenia siatkarskie przybrała na sile. Dodatkowo, polska Plus Liga jest aktualnie uważana za jedną z czołowych lig siatkarskich na świecie. Na przestrzeni lat rozwinęła się znacząco również promocja tego sportu w naszym kraju – w 2014 roku Polska była organizatorem Mistrzostw Świata, na których biało-czerwoni triumfowali po 40 latach, a trzy lata później kolejna prestiżowa impreza – Mistrzostwa Europy zostały zorganizowane tylko w polskich miastach. 

Skoki narciarskie – bądźmy ,,cool”

Ale to było suche. Przepraszamy, czasem takie śmieszki się nas trzymają, no ale wróćmy do tematu. Śmiało można powiedzieć, że skoki narciarskie, choć kojarzą się z najchłodniejszym okresem w roku, również cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportu. Od lat w polskiej kadrze dzieje się dobrze, a wspaniałych zawodników nie brakuje, dlatego też ich sukcesy zdecydowanie przekładają się na zainteresowanie wszelkimi turniejami. Niejednokrotnie udowodnili swoje umiejętności na światowych konkursach. Wcześniej to Adam Małysz był ikoną skoków narciarskich, a dziś na skoczniach króluje Kamil Stoch z resztą drużyny. 

Istnieje mnóstwo dyscyplin, w których kolejne pokolenia trenują, by w przyszłości zdobywać medale na międzynarodowych rozgrywkach, Polska niewątpliwie posiada naprawdę świetnych zawodników sportowych, z czego powinniśmy się zdecydowanie cieszyć. 


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułLegalni Polscy bukmacherzy w internecie – czy warto u nich grać?
Następny artykułObstawianie tenisa w bukmacherce
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.