Piłka nożna w zakładach sportowych to ciekawy wybór, z racji tego że nie jest  sportem w którym my Polacy odnosimy znaczne sukcesy. Oczywiście nasi zawodnicy (w swoich, zagranicznych klubach sportowych) odnoszą zwycięstwa, ale jeśli przychodzi co do czego – to w reprezentacji Polskiej jakoś tego nie widać. Ale my nie jesteśmy tutaj od oceniania tego – my jesteśmy od tego, aby zaprezentować wam poradnik – jak obstawiać zakłady piłki nożnej!

Obstawianie piłki nożnej w bukmacherce – poradnik
Obstawianie piłki nożnej w bukmacherce – poradnik

Wybierz bukmachera swojego – bez tego nic nie obstawisz

Pierwsze, co musimy zrobić, przed rozpoczęciem typowania wyników na piłkę nożną, to wybór bukmachera. Wiele firm bukmacherskich oferuje świetne bonusy na start, co jest ogromnym plusem z racji tego że jeśli nie spodoba nam się obstawianie zakładów na piłkę nożną – to zawsze możemy wtedy zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Po wybraniu przez nas bukmachera musimy zastanowić się czy będziemy korzystać z usług tradycyjnego punktu czy też wolimy zakłady przez internet. Ten ostatni ma tą przewagę, że otwarty jest 24 godziny na dobę – lecz stacjonarne punkty bukmacherskie bronią się tym, że wygrana z naszego zakładu może być wypłacona nam praktycznie natychmiastowo. Wybór należy wyłącznie do nas.

Zaplanuj swoje typy przed obstawianiem

Przed rozpoczęciem obstawiania zakładów na piłkę nożną u naszego wybranego, legalnego Polskiego bukmachera, powinniśmy najpierw ułożyć sobie odpowiedni plan. Warto jest przy układaniu takowego planu wykorzystać naszą wiedzę (o ile ją mamy) na temat piłki nożnej, podstawą przy obstawianiu również jest zrozumienie zasady ustalania kursu przez bukmacherów. Musimy też wziąć pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa. Nie chodzi o przewidzenie z góry wszystkich naszych typów – lecz przynajmniej jednego, o którym wiemy najwięcej.

Dobrze wyegzekwowany plan pomoże nam reagować rozsądnie nawet wtedy, gdy przegramy. A dlaczego mówimy tutaj o przegranej? Naturalnie każdy przegrywa u bukmachera. Nie zapominajmy o tym, że obstawiając zakłady bukmacherskie – z góry jesteśmy (prędzej czy później) skazani na porażkę. Pamiętajmy również o tym, aby zawsze zachować rozsądek i rozwagę, bo wtedy mamy o wiele większe szanse aby wyjść na plus.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Na co zwracać uwagę podczas obstawiania meczów piłki nożnej?

Jeśli chcemy wygrywać nasze typy sportowe, musimy poznać rodzaje kuponów bukmacherskich. Kilka przykładów zakładów które możemy wybrać to na przykład awans, czyli która z drużyn awansuje do dalszej fazy rozgrywek, typowanie wyniku do przerwy jest kolejną z opcji, popularną alternatywą do obu przykładów wyżej jest Under/Over, czyli zakłady na przedziały bramkowe.

Specjalizacja w określonych typach zakładów ułatwi nam również analizę innych typów na resztę dyscyplin sportowych, z racji nabieranego przez nas doświadczenia. To właśnie analizowanie wyników ułatwi nam poprawne typowanie spotkań lub co najmniej zawężenie pozostałych możliwych wyników.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPoradnik dla nowych graczy zakładów bukmacherskich
Następny artykułNajlepsze taktyki typowania zakładów bukmacherskich
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.