Legalnie działający bukmacherzy oferują rozmaite zakłady. Nie jest tak, że można obstawiać np. tylko drużynę, która wygra konkretne spotkanie itp. Ludzie często grają również zakłady under/over. Kiedy lepiej grać pierwszy wariant, a kiedy drugi? O co natomiast chodzi z zakładami bez połówek na końcu?

under over w bukmacherce
Na czym polegają zakłady under/over?

Kiedy grać na under?

Jeśli widzicie taki zakład, to znaczy, że możecie wytypować, czy np. będzie mniej goli, mniej punktów itd. niż zakładana przez bukmachera linia. W piłce nożnej najbardziej popularnym wariantem jest under 2.5 HT. Co to oznacza? Zawodnik, który gra taki zakład przewiduje, że w całym spotkaniu będą co najwyżej 2 gole. Jeśli mecz zakończył się remisem 1:1 itp. to wygrywa pieniądze. Jeśli jednak gospodarze zdobędą 2 gole, a goście jednego, to wtedy under 2.5 nie wejdzie. Kiedy decydować się na taki zakład?

W piłce nożnej warto grać under 2.5, kiedy rywalizują ze sobą drużyny nastawione defensywnie. Tak samo jest, jeśli chodzi o inne dyscypliny. Typujecie mecz koszykówki? Tam oczywiście linia jest ustawiona o wiele wyżej i dotyczy sumy punktów np. w całym spotkaniu. Jeśli obie drużyny zazwyczaj rzucają mało oczek, to najlepszym wyborem będzie under. W szeregach gospodarzy zabraknie najlepszego strzelca? Do tej pory cała gra opierała się na nim? W takich sytuacjach także lepiej zdecydować się na under, ponieważ goli, punktów itp. będzie najprawdopodobniej mniej niż zakłada bukmacher.

sts kod promocyjny freebet
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

W jakich sytuacjach stawiać na over?

Na pewno domyślacie się, czym jest over. Typujecie mecz piłki nożnej? Macie do wyboru under 2.5 albo over 2.5? Jeśli gracie na over 2.5, to wtedy typujecie, że w całym meczu padną minimum 3 gole. Wtedy wszystkie wyniki typu 2:1,3:1,4:2 itd. oznaczają wygraną. Jeśli natomiast nie będzie ani jednego gola albo np. gospodarze skromnie wygrają 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry, to wtedy niestety przegrywacie pieniądze.

Kiedy najlepiej grać na over? Sytuacja jest dokładnie odwrotna w porównaniu do poprzedniego akapitu. Jeśli grają ze sobą drużyny nastawiona ofensywnie, to jest większe prawdopodobieństwo dużej ilości goli, punktów. W ekipie gości nie będzie podstawowego stopera? W takim razie cała gra bloku defensywnego może posypać się niczym domek z kart. Dobrze nastawiona ofensywa gospodarzy najprawdopodobniej to wszystko wykorzysta, a konkretny over wejdzie bez problemu.

Undery/overy bez połówek – o co chodzi?

Niektóre buki oferują takie zakłady, jak np. under 1.0/over 1.0, under 2.0/over 2.0 (np. w piłce nożnej). Jeśli chodzi o połówki, to łatwo jest zrozumieć, jak to wszystko działa. Nie ma innej opcji jak wygrana albo przegrana. Przecież w meczu nie może paść np. dokładnie 2.5 gola – albo będzie mniej, albo więcej.

Co jednak dzieje się, kiedy ktoś zagra np. under 1.0, a w meczu padnie dokładnie jedna branka? Wtedy po prostu następuje zwrot zainwestowanej stawki. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, to będzie trochę tak, jakbyście w ogóle tego zakładu nie zagrali, ponieważ stan konta będzie dokładnie taki sam, jak przedtem. To na pewno dobry sposób na to, aby zminimalizować ryzyko przegranej.

Poprzedni artykułKontrowanie w bukmacherce
Następny artykułJakie sporty zimowe można obstawiać u bukmacherów?
Zakłady bukmacherskie w Polsce rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Obecnie kilkunastu bukmacherów online rywalizuje między sobą o graczy oferując im co raz lepszą ofertę zakładów, ciekawsze promocje i bonusy za darmo, a także wyższe kursy.