Naturalnie jak sama nazwa mówi – limit to ograniczenie czegoś – może to być możliwość stawiania zakładów, czy też wypłat czy wpłat. Z czym więc się to je? O tym dowiesz się za moment!

Limity bukmacherskie – czym one są?

Kwestie finansowe

Rozjaśnijmy wreszcie wszelkie wątpliwości dotyczące ograniczeń bukmacherskich, korzystając z definicji najczęściej cytowanej w słowniku bukmacherskim. Załóżmy, że są to ograniczenia nałożone przez buka na graczy lub zakłady mające na celu ochronę samej firmy przed poważnymi stratami finansowymi. Każdy bukmacher ustala limity zakładów na swój sposób, ponieważ nie ma ograniczeń w tej kwestii. Oczywiście żadna firma zajmująca się grami losowymi legalnie w Polsce nie nałoży ograniczeń na swoich graczy – no chyba że podejrzewa oszustwo.

Warto podkreślić, że limity zakładów dotyczą nie tylko zakładów online. Możesz się z nimi spotkać także przy obstawianiu określonej pozycji. Jeśli chcemy postawić duży zakład, pracownik musi zadzwonić do centrali, aby zaakceptować lub odrzucić zakład. Dlatego można łatwo stwierdzić, że przy niewielkiej kwocie lepiej postawić kilka identycznych kuponów w kilku różnych punktach, co pozwoli nam uniknąć tego typu problemów – w końcu rejestracja u kilku legalnych bukmacherów naraz jest legalna i w pełni darmowa.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Rodzaje limitów

Branża gier stworzyła wyraźny podział. Rozróżniamy ograniczenia dotyczące wydarzeń i ograniczenia dotyczące kont graczy (czasami nazywane ograniczeniami osobistymi). Różnica między nimi jest bardzo oczywista. Ograniczenia osobiste dotyczą poszczególnych graczy i są rodzajem ograniczeń, których gracze starają się unikać. W zasadzie nie da się pozbyć ograniczeń kont graczy, w tym przypadku najlepsze na co możemy liczyć to zmniejszenie ograniczeń (czyli tak naprawdę można grać wyższe zakłady). Niestety, kiedy próbujemy obstawić, okazuje się, że to ograniczenie jest nałożone. Firma bukmacherska nie powiadomi ich w poprzednich wiadomościach ani e-mailem.

Limit zakładów na wydarzenie dotyczy wszystkich graczy. Dla nich rzadko są narzucane na pilne wydarzenia bukmacherskie lub ligi – zwykle dotyczy to gier, które cieszą się zainteresowaniem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ograniczenia w depozytach

Szczególnym rodzajem ograniczenia jest ograniczenie dotyczące kont tymczasowych. Większość legalnych bukmacherów pozwala na dokonywanie wpłat i gier bez składania jakichkolwiek dokumentów. Konto uzyskuje wtedy status konta tymczasowego i uzupełnia tylko niezbędne dane umożliwiające wypłatę bonusów bukmacherskich, a w niektórych przypadkach odblokowuje niedostępne wcześniej funkcje serwisu. Zazwyczaj tego typu konto ma również swój „okres ważności”, po którym gracz musi wysłać pliki ze swoimi danymi osobowymi w celu potwierdzenia swojej tożsamości.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułRanking bukmacherów – dlaczego gracze z nich korzystają?
Następny artykułJak zostać profesjonalistą? Poradnik bukmacherski 2021
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.