Każdy, kto zajmuje się obstawianiem zakładów bukmacherskich, z pewnością zastanawia się, który Polski bukmacher ma najlepsze kursy. Warto wiedzieć, że w tej kwestii najważniejsze kryterium to value betting – należy jednak mieć na uwadze, że należy dobrze znać daną ligę i dyscyplinę. Ponadto musimy wykonać odpowiedni research, dzięki któremu znajdziemy kursy warte zakupu. Patrząc długoterminowo należy brać pod uwagę przede wszystkim prowizję bukmacherską. Jak wskazują eksperci – tak naprawdę im niższa marża, tym wyższe są kursy. Zdarza się czasami, że kursy na niektóre pojedyncze zdarzenia mogą być wyższe u bukmacherów posiadających wyższe marże, jednak zdarza się to sporadycznie. W poniższym artykule tłumaczymy, jak analizować wysokość kursów u bukmacherów oraz jak obliczać prowizję pobieraną przez bukmacherów.

gdzie najlepsze kursy bukmacherskie
Który Polski bukmacher internetowy ma najlepsze kursy?

Marża pobierana przez bukmachera – jak ją obliczyć?

Do zrozumienia terminu „marża bukmacherska” należy posłużyć się przykładem rzutu monetą. Szanse na wyrzucenie reszki oraz orła są identyczne – wynoszą 50%. Prawdopodobieństwo tego typu w kursie dziesiętnym zapisuje się jako 2,00. Należy jednak pamiętać o tym, że na takie zdarzenia nie otrzyma się u bukmacherów kursu 2,00. Firmy zabezpieczają się w następujący sposób: ustalają wysokość prowizji, która potem jest liczona przy każdym zakładzie. 

Co z tego wynika? Mówiąc obrazowo: w zakładach bukmacherskich prawdopodobieństwa wystąpienia typowanych zdarzeń nigdy nie da się zsumować do 100%. Wszystko, co jest powyżej 100%, to prowizja pobierana przez danego bukmachera.

Jak porównywać kursy bukmacherskie? 

Jak porównywać kursy bukmacherskie? Przede wszystkim należy analizować, jaka jest wysokość prowizji, którą pobierają Polscy bukmacherzy. Dzięki temu możemy ocenić, jaką politykę stosuje dana firma. Na polskim rynku największym Polskim bukmacherem jest w chwili obecnej STS – z tego względu ciężko znaleźć w jego ofercie zakładów z najniższą marżą. Ten bukmacher stosuje inne sposoby na pozyskiwanie klientów niż niska marża. Podobną politykę stosuje Totolotek – ta firma z kolei często ogłasza promocje, które mają na celu zwiększenie wygranych nawet o kilka lub kilkanaście procent. Dzięki temu rzeczywista wysokość kursów w Totolotku jest tak naprawdę wyższa, jeśli będziemy korzystać z promocji.

bonus bez wpłaty sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Zupełnie inną politykę w tym zakresie stosują mniejsze zakłady lub te, które dopiero wchodzą na polski rynek. Niską prowizję pobierają firmy takie jak: Lvbet, Betclic, forbet oraz totalbet. Dość niska cena charakteryzuje też prowizję Fortunę – bukmacher ten ma bardzo rozwiniętą ofertę online. Jego działania są zróżnicowane.

Jak szukać dobrych typów bukmacherskich?

Aby znaleźć naprawdę dobre typy bukmacherskie, trzeba działać na kilku polach. Osoby, które dopiero rozpoczynają typowanie, powinny najpierw zajmować się jedną, wybraną przez siebie dyscypliną. Jeśli będą obstawiać drużyny, które dobrze znają, szanse na to, że obstawią prawidłowe wyniki znacząco rosną. 

Dobrym rozwiązanie jest także posiłkowanie się typami od innych typerów z najlepszych w Polsce stron typerskich. Obecnie najlepszą jakość mają betonline.net.pl i typydnia.net.pl. To strony, na których skuteczność typów wynosi ponad 70% co jest wynikiem niemal doskonałym.

Nie warto na początku obstawiać sportów, którymi nie jesteśmy zainteresowani – w większości przypadków takie zakłady nie dają nic, oprócz strat w portfelu. Ponadto polecamy, aby dokładnie obserwować sposób, w jakim grają poszczególne drużyny. Jeśli wiemy, że dana drużyna jest dobra, ale odniosła w ostatnim czasie kilka porażek, warto zaryzykować i obstawić wygraną – kilka porażek pod rząd oznacza, że bukmacherzy podnoszą wówczas kursy. Ryzyko w takiej sytuacji bardzo często popłaca – wiedzą o tym wszyscy doświadczeni gracze zakładów bukmacherskich.

Poprzedni artykułKody bonusowe do Polskich bukmacherów online
Następny artykułZakład bez ryzyka na mecze IV ligi w forBET
Zakłady bukmacherskie w Polsce rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Obecnie kilkunastu bukmacherów online rywalizuje między sobą o graczy oferując im co raz lepszą ofertę zakładów, ciekawsze promocje i bonusy za darmo, a także wyższe kursy.