Niektórzy typerzy wyznają zasadę, że na kuponie musi znajdować się minimum kilka zakładów. To według nich najlepszy sposób na to, żeby ewentualna wygrana była naprawdę pokaźna. Na ten temat panują różne opinie. Często zawodowcy grają maksymalnie 2-3 spotkania na kuponie, ponieważ większa liczba to po prostu już spore ryzyko. Są jednak gracze, którzy chodzą własnymi ścieżkami. Grają więcej, ponieważ liczą na większe pieniądze na jednym kuponie. Takim osobom na pewno przyda się wpis dotyczący kontrowania.

kontra w zakładach

Kiedy warto zdecydować się na kontrę?

Kiedy w ogóle dochodzi do takiej sytuacji, że można zdecydować się na kontrę? Są gracze, którzy mają na jednym kuponie np. 5 spotkań. Tak się złożyło, że 4 były już rozegrane poprzedniego dnia i wszystko do tej pory weszło. Ewentualna wygrana może być naprawdę bardzo duża, ale czemu nie zminimalizować ryzyka? Kontrowanie wielu osobom uratowało nie tylko wkład, ale zabezpieczyło też sporą część wygranej. Jeśli już gracie stosunkowo długo, to na pewno wiecie, że często to właśnie ostatni typ jest najbardziej problematyczny.

Może w takiej sytuacji warto pokusić się o kontrę? Jeśli w ostatnim typie graliście na gospodarza, to możecie zabezpieczyć się i zagrać kontrę w postaci x2 (zakładamy, że jest to np. mecz piłki nożnej) lub samo 2 (w przypadku tenisa, siatkówki itd.). Wtedy niezależnie od wyniku ostatniego spotkania na pewno coś wygracie. Są osoby, które nie chcą grać z kontry, ponieważ nie mają zamiaru obniżać ewentualnej wygranej. Niektórzy wolą jednak zmniejszyć ryzyko i stres związany z oczekiwaniem na rezultat ostatniej potyczki. Dla nich kontrowanie to znakomita alternatywa.

sts kod promocyjny freebet
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jaką stawkę wybrać?

Istnieją różne szkoły. Niektórzy tak dobierają stawkę, aby po prostu zwrócił im się wkład początkowy. W ostatnim typie muszą wygrać gospodarze – według pierwszego kuponu? Jeśli zwyciężą, to ewentualna wygrana z kuponu i tak będzie dość duża. Jeśli stanie się coś, czego nie przewidzieliście, np. remis lub wygrana gości, to wtedy przynajmniej odzyskacie zainwestowane pieniądze. Na pewno nie będziecie zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale chociaż na tym w ogóle nie stracicie.

Są też zawodnicy, którzy twierdzą, że w takiej sytuacji (kiedy na kuponie pozostał ostatni typ) trzeba tak dobrać stawkę, żeby wszystko zostało podzielone mniej więcej na pół. Wtedy niezależnie od finalnego wyniku wygracie zbliżoną sumę pieniędzy. Wszystko w bukmacherce ma swoje plusy i minusy. Jeśli zagracie kontrę, a wygrają gospodarze, to będziecie niezadowoleni, że nie poczekaliście do końca. Z drugiej strony być może taka postawa uchroni was od przegranej.

Konto u kilku bukmacherów jest przydatne

Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować ewentualne wygrane, przydaje się konto u wielu bukmacherów. Dobrze jest zarejestrować się w kilku firmach hazardowych. Jeśli chodzi wam po głowie gra z kontry, to będziecie mogli porównać, gdzie są najlepsze kursy. Wtedy tak będziecie mogli dobrać stawkę, aby wasze zyski były możliwie jak największe.

Poprzedni artykułJaki system bukmacherski będzie najlepszy?
Następny artykułNa czym polegają zakłady under/over?
Zakłady bukmacherskie w Polsce rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Obecnie kilkunastu bukmacherów online rywalizuje między sobą o graczy oferując im co raz lepszą ofertę zakładów, ciekawsze promocje i bonusy za darmo, a także wyższe kursy.