Nie brakuje systemów gry w zakładach bukmacherskich, które mają na celu w jak największym stopniu ogrywanie legalnie działających bukmacherów. Każdy gracz, początkujący, a także stary wyga, musi mieć strategię na grę i korzystać z odpowiednich metod. Z drugiej strony trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma jednej, skutecznej alternatywy, która każdemu zagwarantuje bardzo wysokie wygrane w tych firmach hazardowych. Każdy styl gry ma mniej lub więcej wad po swojej stronie. Macie do wyboru kilka systemów? Co zrobić, aby wybór był optymalny?

systemy bukmacherskie
Systemy bukmacherskie, które przynoszą zysk graczowi

Posiadany kapitał na początek

Każdy zawodnik musi zwracać uwagę na własne możliwości finansowe. Weźmy pod lupę na przykład progresję na remisy. Chodzi o to, aby posiadać pieniędzy na minimum kilkanaście poziomów. Wtedy można bardzo mocno zmniejszyć ryzyko przegranej, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się, że konkretna drużyna nie notuje remisów przez kilkanaście kolejnych spotkań. Są osoby, które np. uznają, że wystarczy im tylko kilka poziomów (5-6), a na pewno wygrają na tym systemie gry. Może tak się zdarzyć, ponieważ drużyny ze środka tabeli w ligach, gdzie podziały oczek są relatywnie częste, zazwyczaj dość sporo remisują. Może tak się zdarzyć, ale jednocześnie nie musi.

Trzeba brać pod uwagę, że danej ekipie przytrafi się taka seria, która pozbawi was całego kapitału. Wobec powyższego system gry musi być wybierany m.in. właśnie pod kątem posiadanych możliwości finansowych. Każdy na starcie musi zastanowić się, czy konkretny styl gry jest w ogóle możliwy. Fachowcy radzą też, aby starać się zakładać zawsze możliwie najgorsze scenariusze. To oznacza, że najlepiej zakładać, że drużyna może zanotować remis np. dopiero na 12 poziomie, a nie przypuszczać, że będzie to już w okolicach 5-6 poziomu. Na takiej drugiej postawie można się mocno przejechać.

bonus bez wpłaty sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jaka jest wymagana skuteczność?

Posiadany kapitał to jedna sprawa. Drugą, równie ważną, kwestią jest wymagana skuteczność w konkretnym systemie gry, która jest niezbędna, żeby po prostu wychodzić na swoje i zarabiać pieniądze. Taka progresja na remisy nie wymaga większej filozofii. Najważniejsza część tego systemu odbywa się na samym początku, kiedy gracz musi wybrać ligę oraz konkretną drużynę, która notuje stosunkowo dużo remisów na przestrzeni całego sezonu. Potem trzeba tylko konsekwentnie obstawiać remisy wybranego klubu aż do momentu, kiedy nastąpi podział oczek.

Są jednak systemy bukmacherskie, kiedy każdy kolejny typ musi być dokładnie analizowany pod wieloma względami. Nie można pozwolić sobie na traktowanie tej sprawy po macoszemu. Niektóre systemy wymagają naprawdę stosunkowo dużej skuteczności, żeby to wszystko było rentowne. Każdy zawodnik powinien zatem przed wyborem metody na ogrywanie bukmachera przeczytać, jakie dokładnie zasady obowiązują.

Jakie kursy trzeba grać?

Ważna jest nie tylko skuteczność, ale w wielu przypadkach również minimalne kursy. Każdy system musi być dokładnie przeanalizowany pod tym względem. Zawodnik, który będzie grał zbyt niskie kursy może na samym końcu mocno się rozczarować, ponieważ zysk netto ze wszystkich jego zakładów będzie tylko na niewielkim plusie… lub nawet na minusie (nawet pomimo osiągnięcia odpowiedniej skuteczności).

Następny artykułKontrowanie w bukmacherce
Zakłady bukmacherskie w Polsce rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Obecnie kilkunastu bukmacherów online rywalizuje między sobą o graczy oferując im co raz lepszą ofertę zakładów, ciekawsze promocje i bonusy za darmo, a także wyższe kursy.