E-sport to kategoria, która potrafi bardzo mocno oddziaływać na zmysły wielu młodych osób. Obecnie największą popularnością cieszą się przede wszystkim gry online. Jednak również gry niszowe i speedruny mają swoich fanów. Idole potrafią bardzo nas motywować i zarażać swoją pasją. Niektórzy starają się rozwijać zainteresowanie e-sportem – jedni sami angażują się w aktywność online, inni preferują ich obstawianie, dlatego też dziś przedstawimy wam, jak obstawianie e-sportu budzi wielkie emocje wśród obstawiających.

Dlaczego obstawianie meczów e-sportowych budzi wielkie emocje?

Typowanie e-sportu u bukmacherów

Żeby być dobrym typerem, trzeba pamiętać o kilku istotnych detalach. Przede wszystkim powinniśmy mieć podstawową wiedzę na temat e-sportu. Nie należy brać się za typowanie spotkań e-sportowych, których nie rozumiemy lub nad których się nie znamy. Warto także na początku typować to, co jest najbardziej pewne. Z czasem możemy się jednak wziąć za trudniejsze kombinacje. Nie chodzi tutaj jednak tylko o same spotkania, ale również typowanie ilości rund wygranych przez daną drużynę, czy resztę parametrów. Przy ewentualnych sukcesach i porażkach należy jednak zachować spokój. Typowanie wyników meczów w zakładach bukmacherskich jest traktowane jako coś, co potencjalnie może nas uzależnić.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Emocje podczas obstawiania

 Jeżeli dany mecz mamy na kuponie, to nagle nasze emocje totalnie się zmieniają w porównaniu z tym, gdybyśmy go nie obstawili. W końcu mamy tutaj okazję, aby wiele zyskać, ale równie też stracić. Napięcie rośnie aż do momentu rozstrzygnięcia danego spotkania. Wtedy przeradza się w radość lub euforię albo smutek, przygnębienie, czy złość. Często w przypadku zwycięstwa okazuje się, że ten rodzaj uczucia jest bardzo przyjemne i dlatego też nasz typer chciałby szybko przeżyć je po raz kolejny. Zjawisko to nazywa się hajem emocjonalnym. Im bardziej ryzykowna gra, tym jest szansa, że będzie bardziej efektowny. Pojawia się bowiem wtedy dopamina, czyli hormon szczęścia. Jej duże pokłady wpływają na nasz ogólny humor. Z czasem dopaminie towarzyszyć będzie też adrenalina – hormon stresu. Połączenie dopaminy z adrenaliną dodaje motywacji. Tak uważają ludzie, którzy są pod wpływem tych dwóch środków chemicznych. Dobrą radą, jeśli chcemy przeciwstawić się zgubnym efektom ubocznym gier jest posiadanie osoby bliskiej – najlepiej zaangażowanej również w tę grę, która będzie w stanie nasze zapędy opanować. Warto także z taką osobą wymieniać się doświadczeniami odnośnie uczuć względem poszczególnych naszych typów.

Pieniądze

Naturalnie większość emocji zostaje pobudzona tylko z tego powodu, że do gry niekiedy wchodzą naprawdę spore pieniądze. Dlatego też, przy obstawianiu e-sportów powinniśmy uważać na to, aby nie obstawiać zbyt wiele, a na dodatek najlepiej jest skorzystać z przeróżnych sposobów typowania, takich jak obstawianie kilku kuponów na raz, ale za mniejszą kwotę, aby w razie przegranej nie stracić wszystkich naszych obstawionych pieniędzy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy gra w pokera online jest w Polsce zakazana?
Następny artykułCzy warto jest zacząć obstawiać piłkę podczas kwarantanny?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce legalny? Jest takich wielu, najpopularniejsi to STS, Betclic, Fortuna, Lvbet. Bukmacher internetowy może graczom oferować darmowe bonusy i promocje bukmacherskie takie jak freebety, zakłady bez ryzyka czy nawet bonusy bez depozytów.